Як написати рекомендаційний лист

Майкл Ернст ( [email protected] )
жовтень 2002 р

(Див. Моя порада по запиту рекомендаційних листів і порада Шрірама Крішнамурті авторам рекомендаційних листів для аспірантів .)

На початку листа скажіть, наскільки добре ви знаєте цю людину, як довго і як ви познайомилися. Також зробіть огляд або короткий виклад вашої рекомендації.

Бути конкретним. Не просто хваліть людини загальними фразами (наприклад, «кмітливий»), а розповідайте конкретні історії або анекдоти про те, що ця людина зробила, щоб справити на вас таке враження. Лист, в якому Ви хвалите людини, не будучи конкретним, може здатися прохолодною рекомендацією. Рейтинги в класі – ще один приклад корисної специфіки.

Розрізняйте. Скажіть, чим ця людина відрізняється від інших: його сильні сторони.

Порівняйте. Коли пишете комусь, хто розділяє з вами контекст, назвіть імена. ( «У кращих 5% класу» – це нормально, але набагато краще, «Те ж саме, що я обіцяв моїм колишнім учням Донні Кнуту і Елу Тьюрингу, але на сходинку нижче Джонні фон Неймана».)

Будьте правдоподібні. Не робіть цю людину ідеальним. Часто в листі просто ігноруються недоліки, але тоді лист не заслуговує на довіру; написання таких листів зашкодить людям, яких ви будете рекомендувати в майбутньому. Якщо у людини є недоліки, визнайте їх або відзначте деякі способи, якими він може стати краще, особливо якщо людина почала долати ці проблеми. То не придумуйте недоліки і не перебільшуйте справжні.

Вкажіть свою кваліфікацію. Скільки ви бачили інших людей того рівня, якого очікує читач? (Для рекомендації в школу з 10 кращих, таких як UW, рекомендація буде мати більшу вагу, якщо рекомендуємий провів час в школі як один з 10 кращих. Тільки той, хто має безпосередній досвід, може дати дійсно точну оцінку.) Ці кваліфікації ймовірно, найкраще підходять для постскриптума, хоча іноді вони пишуться в якості першого абзацу для встановлення достовірності.

Обгрунтуйте свої рекомендації. Не пишіть заяву на кшталт «Кандидат виразно відповідає вимогам для вашого навчального закладу / нагороди / програми» (особливо дослівно «ваша установа», як у зразку листів, без заміни фактичного імені). Це скоріше послаблює, ніж посилює лист, тому що читач припустить, що форма листа була відправлена в багато місць, і твердження не може бути вірним для кожного одержувача.

Не кажіть занадто коротко. Один або два коротких абзацу – це поцілунок смерті. (Якщо ви погано знаєте студента і вам нема чого сказати, додайте короткий абзац, що пояснював би, що це за курс і чому добре, що студент досяг успіху в ньому. Це завжди розкаже правду про більшість людей, але пом’якшить удар короткого листа.). Однак не втрачайте дар мови: Ви можете це зробити коротким і по суті. Той, хто читає ваш лист, ймовірно, читає сотні інших листів. Якщо ваші ключові моменти не запам’ятовуються або читач втомлюється в середині вашого листа, то ваш лист не буде ефективним.

У ситуаціях, коли лист має непропорційний вплив (наприклад, для заяви на факультет), або якщо ви новачок в написанні рекомендацій, ставитеся до свого листа як до будь-якого іншого важливого листа: отримаєте на нього відгуки від інших.

Якщо вас просять надати лист в форматі PDF, надайте вихідний PDF-файл, створений вашим текстовим редактором або програмою набору. То не потрібно сканувати документ, це погіршує візуальну якість і ускладнює читання. Насправді нікого не хвилює, чи ідентичний на листі ваш оригінальний підпис, тому ви можете вставити відсканований підпис в PDF-файл або навіть використовувати машинописний підпис. Це добре якщо Ви не хочете, щоб напруга очей (або щось ще) зменшувало вплив вашого листа. З тих же причин не використовуйте фірмові бланки з водяними знаками, які утворюють велике тьмяне зображення (наприклад, герб або логотип вашого університету) позаду тексту. Ви можете подумати, що це виглядає круто і виділяє ваш лист або установу, але насправді це ускладнює читання, не роблячи на кого-небудь очікуване враження.

__________________________________________________________________________________

Довідник Мейфілда: написання рекомендаційних листів

(Довідник Мейфілда являє собою збірник пропозицій і порад по стилю, корисних для всіх типів листи. Нижче наводиться його розділ «Написання рекомендаційних листів».)

Пишіть рекомендаційні листи, щоб надати відповідну інформацію і правдиво і позитивно уявити людину.

Рекомендації з написання рекомендаційних листів

Перед написанням листа:

  • У більшості випадків погоджуйтеся написати рекомендаційний лист тільки в тому випадку, якщо ви чесно можете написати лист підтримує. Якщо ви не можете зобразити людини позитивно, відмовтеся від написання рекомендації.
  • Попросіть актуальне резюме і як можна більш повний опис посади або програми, на яку претендує людина.
  • Зберіть і перегляньте всю іншу наявну у вас інформацію про людину, яку ви рекомендуєте. Часто легко випустити з уваги деякі важливі досягнення.

Написання листа:

  • Уявіть людину правдиво, але позитивно. Рекомендація, яка малює нереалістичне уявлення про кандидата, може бути проігнорована. Рекомендація, орієнтована на негативні якості, може принести більше шкоди, ніж передбачалося.
  • Адаптуйте рекомендацію до посади. Лист, що рекомендує людини для роботи в якості консультанта табору, має містити інформацію, відмінну від тієї, що в листі, що рекомендує того ж людини на роботу в якості програміста.
  • Почніть лист з опису того, як ви знаєте людину, якого ви рекомендуєте, і конкретних контекстів, на яких ви засновуєте свою оцінку. В яких ситуаціях ви знали цю людину? Як довго? Наскільки близько?
  • Уявіть загальні якості людини, що мають відношення до посади, разом з одним або двома докладними прикладами. Яскраві деталі зроблять рекомендацію більш ефективною.
  • У більшості випадків рекомендаційний лист повинен складатися з трьох або чотирьох абзаців і мати довжину не більше однієї сторінки.

 

Поганий рекомендаційний лист

 

Ось реальний приклад рекомендаційного листа, який я отримав для здобувача PhD. Один видатний викладач спочатку відправив рекомендаційний лист без змісту, тому я попросив додаткову інформацію. Це була відповідь. Ви можете бачити, що цей лист, хоча і позитивний на перший погляд, але порушує майже всі правила написання рекомендаційного листа. Мені сумно, що відсутність уважності з боку консультанта призвело до того, що нам довелося відхилити заявку студента (хоча можливо, що консультант дійсно вважав студента негідним і побічно сигналізував про це в листі).

Шановний професор Ернст: Із задоволенням пишу цей лист і рекомендую [опущено] одного з моїх улюблених студентів, для вступу на програму навчання в аспірантурі в вашшій лабораторії. [Опущено] – енергійний і прогресивний молодий чоловік з надзвичайно високими можливості. Він не тільки швидко вчиться, але і добре вирішує складні завдання, але також з логічним і творчим розумом, який дозволяє йому проявити деякі проникливі погляди. Я теж був глибоко вражений його працьовитістю і високими комунікативними здібностями в порівнянні з моїми іншими учнями. Більш того, він оптимістична людина з приємними манерами, і добре ладнає з усіма людьми що є навколо нього. Я сподіваюся він може ще більше розширити своє бачення і накопичувати дослідження і досвід програмування, щоб зробити його більш плодотворним. Я вірю в вашу лабораторію, в якій є прекрасні дослідження, фундамент для програмного аналізу та безпеки програмного забезпечення, його відмінна компетентність в поєднанні з вашим видатним керівництвом забезпечать йому академічні досягнення в його майбутньої академічній діяльності. Спасибі за ваш лист, якщо у вас є інші питання, можете вільно зв’язатися зі мною. [Підпис]

____________________________________________________________________________________

Назад до порад, складених Майклом Ернстом .

Майкл Ернст

 

Copyright © 2020.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution -ShareAlike 4.0 International License ***

 

Майкл Ернст, профессор

Комп’ютерні науки та інженерія

Вашингтонський університет

 

“Мій головний дослідницький інтерес – продуктивність програміста, включаючи розробку програмного забезпечення , мови програмування безпека , тестування і пов’язані з ними питання. Багато з моїх публікацій і програм що доступні в Інтернеті “.

Майкл Ернст є керівником специфікації JSR 308, розширення Java, яке стане частиною Java 7 і спростить програмістам визначення і використання систем призначених для користувачів.

Його дослідження спрямоване на те, щоб зробити програмне забезпечення більш надійним, безпечним і простим (і захоплюючим!) В розробці його технічні інтереси в основному пов’язані з розробкою програмного забезпечення, включаючи статичний і динамічний аналіз програм, тестування, безпеку, теорію типів, проектування мов програмування і перевірку. Деякі з його робіт були комерціалізовані в системах, які допомагають програмістам робити свою роботу краще; інші проекти доступні безкоштовно для тих же цілей.

Copyright © 2020.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution -ShareAlike 4.0 International License ***