Оригінальна стаття

 

Автор Девід Тейлор, професор фізики в Північно-Західному університеті в Еванстоні, штат Іллінойс

 

Вікторіанські Будинки

Посібник з основних архітектурних стилів

У Вікторіанської Америці була мода на дизайн будинків, точно так же, як у нас є мода на одяг або зачіску – за винятком того, що заможні Вікторіанці ставилися до дизайну своїх будинків набагато серйозніше, ніж ми ставимося до нашого волосся. Вікторіанці високо цінували свій статус, а в Вікторіанської Америці ніщо так не підкреслювало ваш статус, як ваш будинок.

Домашня мода буквально почалася за обіднім столом. За нашими стандартами, більшість багатих вікторіанців проводили неймовірну кількість часу в суспільстві: для них не було рідкістю відвідувати або влаштовувати звані обіди від 2 до 5 разів на тиждень. Вікторіанські обіди були формальними і довгими, що складаються з багатьох страв, що подаються протягом цілих трьох годин. Після цього джентльмени віддалялися в ігрову кімнату за сигарами, бренді, більярдом або картами, а дами віддалялися в вітальню за шиттям, можливо музикою, і пили херес або чай.

Коротше кажучи, ваше коло спілкування бачив ваш будинок багато, тому було важливо, щоб будинок був вражаючим – тобто, спроектованим за останньою модою. Будинок процвітаючої Вікторіанської сім’ї був більше, ніж просто будинком; це було затвердження їх смаку, багатства і освіти.

 

Готичне Відродження було першою і найважливішою з багатьох домашніх мод, що охопили Викторианскую Америку, починаючи приблизно з 1840 року. Цей стиль сходить до середньовічних замків і соборів, і його зростання популярності супроводжувався романтичними рухами в усіх видах мистецтва – що одночасно з сумнозвісним Вікторіанським смаком до мелодраматичної музиці, п’єсами і романам. Це був дивний вікторіанец, який бачив якусь істотну різницю між насолодою романтичним романом сера Уолтера Скотта, розташованого в нескінченній країні лицарів та замків, або будівництвом дорогого будинку в тому ж стилі.

 

Будинок готичного Відродження характеризується крутими скатними дахами, загостреними арочними вікнами, ретельно продуманої обробкою з дощок по краях даху, високими слуховими вікнами, використанням ланцетових вікон і інших готичних деталей, а також сайдингом з дошки і рейки, часто встановлюються вертикально, а не горизонтально. Найбільша концентрація класичних будинків Готичних Відродження знаходиться в Новій Англії, але більш скромні “народні Викторианские” будинки, які побудували робочі вікторіанці, в кінцевому підсумку стали настільки всюдисущими, що майже неможливо уявити собі Америку, не покритий ними від узбережжя до узбережжя. У фермерських громадах Середнього Заходу, зокрема, стиль демонстрував неймовірну довговічність, і (в народній Вікторіанської формі) все ще будувався ще в 1940-х роках.

 

Наступною модою став Італьянський стиль , так званий, тому що він дивився на заміські вілли Північної Італії для свого натхнення. Стиль характеризувався прямокутним масивом корпусу будинку, часто живописно розташованим в асиметричному блоку, щоб імітувати розтягнутий вигляд багатовікових вілл в Італії, які були змінені і збільшені багатьма поколіннями. Стиль також відрізнявся низькими, часто плоскими дахами; важкими опорними кронштейнами під карнизом, часто майстерно вирізаними; і вікнами з важкими капюшонами або складними оточеннями. Стиль часто має квадратну вежу або купол, в цьому випадку його іноді називають “тосканским”.

 

Хоча дуже елегантні і навіть величні італійські будинки досить поширені на сході, Середньому Заході і на західному узбережжі, цей особливий Вікторіанський стиль досить рідкісний на Глибокому Півдні. Час найбільшої популярності стилю, 1860- і і 1870-і роки, збіглося з економічним спустошенням, викликаним громадянською війною, і на післявоєнному півдні було мало тих, хто міг дозволити собі будувати дорогі нові будинки.

 

Cтиль Другої Імперії був модним приблизно в той же час, що і італійський, але його популярність була більш плямистої географічно. Більшість великих міст на промисловому північному сході і Середньому Заході мають багато прикладів, але стиль досить незвичайний на півдні і на західному узбережжі і досить рідкісний в Штатах Скелястих гір.

 

Найбільш відмінною рисою стилю є мансардний дах, що майже завжди сильно пронизаний слуховими вікнами з дуже складними оточенням. Кольорові візерунки плитки на даху і залізні гребені також часто включалися. Стиль взяв своє натхнення від французької архітектури, яка прийшла, щоб показати мансардні дахи (названі на честь французького архітектора Франсуа Мансара) в основному як виверт, щоб обійти Паризькі будівельні норми. Кодекси обмежували будівлі певною кількістю поверхів, але оскільки площа безпосередньо під дахом не зважала поверхом, мансардний дах була дуже ефективним способом розширити житловий простір будівлі і до сих пір залишається в рамках закону.

 

В Америці це був тільки зовнішній вигляд і романтика стилю, які залучали верхню частину Вікторіанської кори, і вони іноді додавали кутові квойни, пояси та інші прикраси, щоб надати стилю ще більше ренесансного аромату. Дуже ретельно продумані особняки Другої Імперії іноді називають «Відродженням Ренесансу».

 

Наступним великим Вікторіанським стилем будинку була Королева Анна , яка настільки домінувала в Вікторіанської житловій архітектурі з 1880 по 1910 рік, що тепер вона практично синонимічна фразі “Вікторіанський будинок” для більшої частини громадськості. Стиль Королеви Анни в його самому крайньому прояві характеризується приголомшливим надлишком, показуючи великі виступаючі еркери, башти, башточки, веранди (часто на декількох поверхах), балкони, вітражне прикраса, шпилі і гребені даху, різьблені стіни і / або вставні панелі з каменю або теракоти , консольні верхні поверхи, арки декоративного оздоблення, візерункові черепиці, стрічкові курси, складні кронштейни, перила і шпинделі-навіть димоходи на будинках королеви Анни ефектно оброблені, як показано на фотографії тут.

 

У цьому стилі використовувалися текстуровані поверхні будівель, в тому числі декоративні візерунки з дерева або каменю, а також різні кольори черепиці та сланцю. Стиль королеви Анни почався з цього скромного початку і перетворився в гарні будинки, якими ми захоплюємося сьогодні. Цей стиль більш оригінальний (більш «американський», якщо хочете), ніж готичний, італійську чи стиль другої імперії, тому що він став набагато більш динамічним і набагато далі відійшов від свого коріння, ніж інші стилі. Це загадка, звідки походить назва “Queen Anne”, тому що архітектура за часів правління історичної королеви Анни (1665-1714) має мало спільного з архітектурою якобінців.

 

На додаток до всіх інших декоративних елементів, Вікторіанці також намалювали свою королеву Анну в веселці кольорів. Мода в той час була досить темних кольорів, по лінії того, що ми сьогодні назвали б “Земляні тони” – Сієнна червоний, мисливець зелений, палений жовтий, брудно-коричневий і т.д. (Будинок, показаний тут, красиво забарвлений в справжні Викторианские кольору; є велика фотографія його в галереї Галена .)

 

Однак наступні покоління в основному повернулися до повністю білосніжною схемою, яка характеризувала будинки до громадянської війни, і, таким чином, це стало шоком – майже неподобством для деяких – коли почався рух “Colorist” 1960-х і 1970-х років, і кілька людей знову почали фарбувати свої Вікторианскі будинки в яскраві кольори. Рух поширився, і сьогодні (принаймні, в деяких частинах вибраних міст) Вікторианскі будинки, пофарбовані в три або чотири яскраві кольори, знову стали швидше нормою, ніж обурливим винятком. Щодо небагатьох сучасних домовласників, що намагаються продублювати оригінальні Викторианские кольору, частково з причин витрат, але в основному тому, що сучасні очі часто віддають перевагу яскравим кольорам і темним кольорам, використовуваним вікторіанцями. Кілька пуристів в цьому, але особисто я думаю,що Вікторіанці схвалили б це. Якби було якесь покоління, яке хотіло б залишатися в моді, і від щирого серця підтримало б спроби когось зробити те ж саме, це були б, безумовно, вікторіанці.

 

Дошковий стиль , популярний приблизно з 1860 по 1890 рік, іноді вважається високою Вікторіанської розробкою стилю готичного відродження і / або вважається перехідним стилем між Готичним відродженням і королевою Анною. Якою б не була класифікація, стиль досить різний, щоб заслуговувати на окрему згадку.

 

Єдина відмінна риса стилю – маленькі вертикальні, горизонтальні або діагональні дошки, поміщені зверху зовнішніх стін. Стиль часто асоціюється з будинками з величезними, що нависають під’їздами другого поверху, які іноді називають «швейцарськими шале». Будинки в стилі Дошковий стиль, які мають додаткове прикладне оздоблення, як, наприклад, у верхній частині будинку на фотографії, іноді називають Істлейк в честь британського дизайнера меблів і арбітра смаку Чарльза Істлейк. (До речі, Істлейк не цікавився архітектурою, і коли він виявив, що ці приємні колоністи назвали в його честь весь стиль огидно НЕ британського оздоблення будинку, він видав люту відмову від відповідальності, який заперечує будь-яку відповідальність за це.)

 

Вражаючий будинок, показаний тут, – це будинок Parrott Camp Soucy House of Newnan, штат Джорджія. Він був побудований в 1885 році і був масово відремонтований на початку 1980-х років

 

Екзотичні будинки користувалися певною популярністю протягом більшої частини Вікторіанського періоду. Іноді траплялися диваки, готові побудувати щось схоже на арабський палац або єгипетський храм. Цей імпульс виник з більш-менш того ж романтизму, який змусив більш традиційних вікторіанців будувати будинки за зразком готичних соборів, італійських вілл або французьких особняків – це було просто трохи більш своєрідно.

 

Восьмикутні будинку, зокрема, користувалися певною незначною модою в 1850-х роках, майже виключно завдяки зусиллям однієї людини. Орсон Фаулер опублікував книгу “Восьмикутний будинок: будинок для всіх”, в якій він стверджував, що восьмигранний будинок може забезпечити більше сонячного світла і більше вентиляції між кімнатами, сприяти легкому транспортному потоку і більш ефективно використовувати внутрішній простір для даної кількості будівельного матеріалу. Залишилося всього кілька сотень восьмикутних будинків, в основному в Нью-Йорку, Нової Англії і на західному узбережжі. Чудовий приклад, який ви бачите тут, розташований в Ірвінгтоні, штат Нью-Йорк, і показаний на сторінці 148 фотокниги Кеннета Наверсена “Вікторіанці Східного Побережжя: Замки і Котеджі”.Він був побудований в 1860 році і істотно розширений в 1872 році. Будинок був блискуче відреставрований архітектором, який спеціалізується на історичних будинках.

 

Стиль Романського Відродження був дуже близький до створіння одного архітектора, Генрі Хобсона Річардсона. Стиль був побудований виключно на камені і відрізнявся масивної, часто сільської конструкцією, поряд з важкими арками на крильцях, дверях і вікнах, і майже повною відсутністю прикладних декоративних деталей. Річардсон створив (або, принаймні, популяризував) стиль незабаром після Громадянської війни, і він насолоджувався своїм найбільшим розквітом в 1880-х роках, коли інші архітектори почали використовувати його також.

 

Через величезні витрати на будівництво з цільного каменю стилю Романського Відродження використовувався набагато частіше для громадських будівель, ніж для приватних, і основна частина збережених прикладів-церкви, університетські будівлі, публічні бібліотеки тощо. Проте, він користувався певною модою серед надзвичайно багатих, і будь-яку кількість збережених Вікторіанських особняків побудовано в цьому стилі. Більшість особняків Романського Відродження поділяють одну річ з будинками королеви Анни, які середній клас будував приблизно в той же час: вони мають романтичний і складний план поверху в комплекті з вежами, башточками, багатьма фронтонами тощо.

 

Останнім з Вікторіанських стилів був Cтиль Гальки , побудований приблизно з 1880 по 1900 рік. Як випливає з назви, стиль відрізняється тим, що будинок майже на 100% покритий черепицею, іноді включаючи навіть колони ганку. Стиль також має мало зовнішнього оформлення, просторі веранди і складну лінію даху.

 

Стиль спочатку створювався для надбагатих, які любили будувати великі заміські “котеджі” у моря, але хотіли, щоб вони виглядали скоріше сільськими, ніж формальними. Я не впевнений, чи існує будь – який з цих оригінальних, Великих Будинків в стилі гальки чи ні, тому що зміст такого величезного дерев’яного будови прямо біля океану лякає – і хто буде турбуватися, коли Вікторіанська епоха закінчиться? Якщо хтось там знає про що зберігся 60-кімнатному стилі гальки з 1880-х років (не включаючи готелі або інші комерційні будівлі), я був би радий дізнатися про це.

 

Стиль в кінцевому рахунку просочився до середнього класу, і багато хто з більш скромних структур, які вони побудували, все ще стоять. Стиль гальки вважається повністю оригінальним американським стилем, без будь-яких прямих європейських попередників.

 

Найбільш поширеним Вікторіанським стилем є Народний Вікторіанський. Класичні Викторианские стилі (Готичне Відродження, Італійська, Друга Імперія, Стилю Дотримуватися, Романського Відродження, і Гонт Стиль) були створені професійними архітекторами і були побудовані в основному заможними людьми. Але бідніша частина середнього класу, без сумніву, поділяли такі ж Вікторіанські прагнення жити в модному будинку, і якщо вони не могли дозволити собі хорошого професійного архітектора. Вони можуть самі спроектувати будинок або зробити це місцевим теслею. У будь-якому випадку дизайн, швидше за все, буде непрофесійним, але, можливо, все ще чарівним, включаючи елементи стилів, які все ще були модними в даний час у верхній частині покрівлі, і елементи стилів, які безумовно ще були. Крім того, будинок, природно, матиме тенденцію бути менше і простіше, ніж те, що можуть дозволити собі багаті.

 

Результат-Народна Вікторіанська епоха. Будинок, показаний тут (який є Compass Rose Bed & Breakfast на острові Уідбі, штат Вашингтон), так типовий, як ви могли б хотіти, враховуючи, що Народні Вікторіанці за визначенням знаходяться по всій карті. Цей будинок-свого роду Готичне Відродження з точки зору його лінії даху і двох симетричних крил, але центральна вежа смутно схожа на італійську віллу, і є деякі прикладні прикраси, які нагадують один з Стилю Палиці. Можна назвати це королевою Анною, бо вона також еклектична, але це занадто спрощено. Класична королева Анна дуже складна (порівняйте цей будинок з двома, зображеними в розділі королеви Анни), і з точки зору складності цей будинок, безумовно, ближче за духом до стилів готики або палиці, ніж до королеві Анни. На другому поверсі немає еркерів, балконів,навісів і т.д.

 

Точне поділ між Queen Anne і Folk Victorian дуже нечітке (особливо з огляду на, скільки з менших Queen Annes були hodge-Pod разом місцевими теслями, а не спроектовані архітекторами). Але, Народні Вікторіанці будувалися задовго до того, як стиль Королеви Анни з’явився на сцені, і в будь-якому випадку, все ще корисно зробити грубе відмінність між більш дорогими, дуже складними, спроектованими архітектором вікторіанці (Queen Anne) і їх менш дорогими, більш простими, спроектованими теслею кузенами (Folk Victorian).

 

Є деякі дебати щодо того, чи є інший стиль 1890-х років, Колоніальна Відродження, Істинним Вікторіанським стилем або стилем, який знаменує кінець Вікторіанської епохи. Як би там не було, Колоніальний Ревівалізм, безумовно, був реакцією проти надзвичайно складних будинків, які стали символізувати Високий Вікторіанський період. Будинки колоніального Відродження озиралися на федералістських період для натхнення і характеризуються більш простими, більш симетричними лініями і набагато менш пряниковими, ніж більшість інших будинків 19-го століття. Стиль мав багато спільного зі Стилем Гальки, який почав з’являтися приблизно в той же час. Колоніальний Відродження в кінцевому підсумку перетворився в чотири квадратних і бунгало конструкцій початку 20-го століття. Однак інтер’єри будинків колоніального Відродження (особливо тих, які були побудовані до початку століття) часто дуже традиційно пізньо вікторіанської епохи.

 

Оригінальна стаття:

http://faculty.wcas.northwestern.edu/~infocom/scndempr/school.html