Оригінальна стаття

Припливи та їх прогнозування

Холл-Харбор, Нова Шотландія; і Холлс-Харбор,

через шість годин.
від Грінберга , с.128А

_________________________________________________________________________________________

* Загальні відомості про припливи та прогнози приливів (ця сторінка).
Зразки сьогоднішніх прогнозів припливів від Національної служби океану та від Припливу та поточного прогнозу WWW .
Про рівні води, припливи та течії (включає деяку історію прогнозу припливів) з веб-сайту NOAA / NOS.
Спектри та звуки приливів  : передбачуваний припливний запис для різних портів інтерпретується як музичні партитури.
* Пісня про припливи: 3000 годин від Анкони та Венеції , влаштовані для лісових вітрів, маримба Леві Лоренцо.
* Більш детальна інформація про гармонійний аналіз припливів.
* Приємний обчислення з вправою калькуляторів: випередження / відставання припливів.
Перелік літератури .

ПРИМІТКА. Деякі з цих відомостей відображаються в 3-х частинній колонці, яку я написав у квітні-червні 2001 року для “Що нового в математиці” на веб-сторінці Американського математичного товариства. Частина ІІІ колонки має чудову анімацію JAVA провісника припливів, завдяки Біллу Кассельману.

Припливи та історія . Прогнози приливу до Дня Д Брюса Паркера, в ” Фізика сьогодні” .

_________________________________________________________________________________________

ПЕРЕДБАЧЕННЯ ПРИПЛИВУ Людям, які заходять у гавань або виходять із неї або прив’язуються біля берега, потрібно заздалегідь знати про поведінку припливу. Приплив спричинений звичайним витяганням мас води Сонцем та Місяцем на океани та обертанням землі, але його точна закономірність у будь-якому конкретному місці на узбережжі дуже сильно залежить від форми берегової лінії та від профілю морського дна поруч. Тож хоча сили, що рухають прилив, повністю зрозумілі, припливи в будь-якій одній точці теоретично неможливо розрахувати. Що ми можемо зробити – це зафіксувати висоту припливу на цьому місці протягом певного періоду часу та використовувати ці вимірювання для прогнозування припливів у майбутньому. Ось типовий запис відливів: на цьому графіку показано висоту води за чотирнадцять днів.


Цей показник показує припливний запис за два тижні (1-14 січня 1884 р.) У Бомбеї. Прилив був зафіксований на циліндричному аркуші, який обертався раз на 24 години. Кожна добова крива маркується своєю датою. Деякі очевидні риси: зазвичай буває два припливи та два відливи щодня; припливи приходять приблизно через 50 хвилин щодня; протягом двотижневого періоду спостерігається значна різниця в денному режимі підйомів і мінімумів; Зазвичай існує різниця у висоті між двома послідовними високими припливами ( добова нерівність ). [З статті Енциклопедії Британіки Г. Г. Дарвіна , тепер доступної в Інтернеті . Зауважте, що на цьому графіку час збільшується зліва .] Більше зображення .

Часи високих припливів обчислюються та публікуються Національною службою океану. Для поточного зразка натисніть тут . Для повного аналізу одного місця (Порт-Арансас, Техас) з цікавим припливним малюнком натисніть тут . Метод, який сьогодні використовується в Сполучених Штатах Америки, – це модифікація методу, який називається ” гармонічний аналіз” . Насправді до 1965 р. Машини прогнозували припливи, створюючи машини по лінії цього приладу.


Провісник припливів ( Кельвін , навпроти стор. 304).

розроблений Келвіном (тоді сер Вільямом Томсоном) у 1873 р. на основі пропозиції Бошам Тауер для підсумовування декількох тригонометричних функцій з незалежними періодами. Ця машина є втіленням гармонійного методу передбачення припливів.

_________________________________________________________________________________________

Тоні Філіпс
Математичний кафедра SUNY Stony Brook
тоні на math.stonybrook.edu
20 травня 1999 року
посилання оновлено 17 березня 2013 року
Новий музичний матеріал додано 23 травня 3015 року
5 жовтня 2015 року

_________________________________________________________________________________________

Робочі матеріали