Оригінальна стаття

Перфокарти IBM

Картовий штампер IBM 026            Зчитувач карт IBM 2501

До середини 1970-х років більшість комп’ютерних доступів здійснювалися за допомогою перфокарт. Програми та дані були пробиті вручну на машині для перфорації ключів, такі як IBM 026, і подавалися у кард-рідер, наприклад IBM 2501. Великі обчислювальні сайти, такі як Колумбійський університет, купували картки вантажівкою і безкоштовно надавали їх користувачам. В епоху IBM 360 (1969-80) на картках Columbia була вибита легенда “CUCC 360” (Комп’ютерний центр Колумбійського університету IBM 360) та щит Колумбії (In Lumine Tuo Videbimus Lumen). Ось рожева “картка вакансії” (перша картка в колоді), попередньо надрукована з основними елементами синтаксису карток вакансій (JCL). Картки були доступні в різних кольорах, що дозволяє кодувати кольори різних розділів колоди, таких як JCL, джерело програми, дані. З колекції Джо Сулсона.

Поля картки вакансії ОС JCL попередньо надруковані на картці. Стовпці 73-80 зарезервовані для порядкових номерів, які можуть бути використані сортувачем для того, щоб привести колоду в порядок після того, як вона була скинута. Розріз по діагоналі у верхньому лівому куті полегшує правильну орієнтацію картки (якщо картка подається в зчитувач догори ногами або лицевою стороною вниз, дані будуть неправильно інтерпретовані).

 

Ось ще один приклад, цей із комп’ютерного центру Університету Карлсруе (Німеччина), люб’язно наданий Майклом Хартманом, Технічний університет Мюнхена:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Посилання: