Річард А. Боуен

 • Професор кафедри біомедичних наук
 • Лабораторія репродукції та біотехнології тварин
 • Державний університет Колорадо
 • DVM, Державний університет Колорадо
 • MS,Державний університет Колорадо
 •  PhD, Державний університет Колорадо

 

Викладає фізіологію, генетику та біотехнології студентам ветеринарної медицини. Він також працюю над проектом зі створення всеосяжного веб-гіпертексту для використання у викладанні патофізіології.

Інтереси досліджень – інфекційні хвороби

Нинішні інтереси Професора Річарда Боуена зосереджуються на вірусних захворюваннях, які вражають домашніх і диких тварин, і поширюються на людські популяції. Поточні проекти включають:

 • Робота над розумінням патогенезу вірусу Західного Нілу у домашніх тварин, птахів та плазунів, а також над розробкою та тестуванням вакцин для захисту від цієї хвороби.
 • Визначення компетенції хребетних та комарів для японського енцефаліту та з’ясування патогенезу інфекції у цих істот.
 • Оцінка потенційної ролі кажанів у передачі ряду вірусів.
 • Розуміння інтерфейсу між людиною та твариною, що стосується передачі вірусів пташиного грипу.
 • Професор Річард Боуен займає посаду директора координаційного ядра моделей тварин і контролює численні випробування для оцінки вакцин та терапевтичних засобів для захисту від широкого кола збудників хвороб. Web-based hypertext for use in teaching pathophysiology.

Публікації: для ознайомлення з повним переліком публікацій зверніться на RA Bowen PubMed

Оригінальна стаття

 Патофізіологія VIVO

Травна система > Печінка

Екскреція біліарних відходів: ліквідація білірубіну

Печінка, як добре відомо, метаболізує і виділяє в жовч багато сполук і токсинів, тим самим приймає участь у виведенні їх (як правило) з організму. Приклади можна знайти як серед ендогенних молекул (стероїдні гормони, кальцій), так і екзогенних сполук (метаболізм багатьох антибіотиків та  ліків). Значна кількість цих сполук реабсорбується в тонкому кишечнику і в кінцевому рахунку виводиться нирками.

Одним з найважливіших і клінічно важливих прикладів виведення відходів через жовч є білірубін. Крім того, механізми, які беруть участь у виведенні білірубіну, аналогічні механізмам, що застосовуються для виведення багатьох лікарських засобів та токсинів.

Білірубін є марним і токсичним продуктом розпаду гемоглобіну, що також означає, що він виробляється у великих кількостях. За час, коли вам потрібно буде прочитати це речення вголос, приблизно 20 мільйонів ваших еритроцитів померли, і приблизно 5 квінтиліонів (5 х 10 15) молекул гемоглобіну потребують утилізації.

Мертві, пошкоджені та старі еритроцити забираються фагоцитарними клітинами по всьому організмі (включаючи клітини Куппфера в печінці) та перетравлюються ними. Залізо, що є дорогоцінним,  ефективно переробляється. Ланцюги глобіну є білковими і катаболізуються, вони та їх компоненти використовуються повторно. Однак гемоглобін також містить порфірин, званий гемом, який не підлягає переробці і повинен бути ліквідований. Усунення гема здійснюється в кілька етапів:

 • У межах фагоцитарних клітин гем перетворюється через серію етапів у вільний білірубін, який вивільняється в плазму, де він з’єднується навколо пов’язаного альбуміна, самим секреторним продуктом печінки.
 • Вільний білірубін позбавляється альбуміну і поглинається – як ви здогадалися – гепатоцитами. У межах гепатоцитів вільний білірубін кон’югується або з глюкуроновою кислотою, або з сульфатом – тоді він називається кон’югованим білірубіном.
 • Кон’югований білірубін виділяється в жовчний канал як частина жовчі і таким чином доставляється в тонкий кишечник. Бактерії в просвіті кишечника метаболізують білірубін до ряду інших сполук, які в кінцевому рахунку виводяться або за допомогою калу, або після реабсорбції, з сечею. Основним метаболітом білірубіну в калі є стеробілін, який надає калу їх характерний коричневий колір.

Якщо надмірна кількість вільного або кон’югованого білірубіну накопичується у позаклітинній рідині, спостерігається жовте знебарвлення шкіри, склер та слизових оболонок – такий стан називається жовтяницею. Визначення того, чи є надмірний білірубін вільним чи кон’югованим, може допомогти в діагностиці причини проблеми.

Розширені та додаткові теми

 Секреція жовчі

Метаболічні функції печінки 

Надсилайте коментарі на [email protected]